Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Už jsme doma vyjíždí na turné „Jeskyně“

Skupina představí nové písně a zajímavé zahraniční hosty

Přestože od vydání posledního řadového alba skupiny Už jsme doma uplynulo již několik let, skupina nezahálela. Kromě nespočetné řady koncertů v tuzemsku i zahraničí UJD stvořili hudbu k večerníčku Krysáci, vydali archivní 3CD FPB, přímých předchůdců Už jsme doma a podnikli extra turné “Už jsme doma hrají FPB“.

V nejbližších dnech Už jsme doma vyrazí na turné nazvané Jeskyně, kde představí kromě standartního programu zbrusu nové písně. 

UJD tak chtějí dříve, než zasednou do studia, zachytit reakce diváků a fanoušků. Reakce publika tak může ovlivnit podobu a tvar skladeb dříve než budou zaznamenány ve studiu.

Vydání  nového alba Jeskyně je plánováno na podzim 2009.

Miroslav Wanek, vůdčí duch UJD k tomu uvádí: „Jako všechna předchozí alba mají svá ústřední témata, tak i album Jeskyně v sobě bude skrývat kromě jednotlivých témat písní i téma celistvé. A stejně jako témata předchozích alb (nedostatečnost slov při komunikaci - Uprostřed slov, lidskou slepotu k užitečnosti - Nemilovaný svět, smutnou touhu po nedosažitelném - Hollywood, zakódovanou touhu po dobrém konci a naději - Pohádky ze Zapotřebí, důležitost naslouchání a předávání štafety výchovou - Uši a zatím poslední, nebezpečí propagandy a slepé důvěry v informace - Rybí tuk) je i téma Jeskyně mnohovrstevnaté. Jeskyně může znamenat úkryt, může to být místo tajemství, může to být útěk do samoty, také místo objevu a touhy pronikat stále hlouběji do poznání.  Jeskyně v sobě může ukrývat nebezpečí, ale i krásu krápníků vytvářených stovky let jako symbol vrcholné trpělivosti, v případě stalagnátů úžasné naplnění touhy po dotyku, tak příznačné právě pro ty, kdo se v jeskyních své duše smutně skrývají před světem.

Jeskyně je chladná i přívětivá, brání světlu, ale i chrání před nepohodou, má mnoho podob a v básnické rovině může sloužit k velkému množství metafor.

Stejně tak hudba Už jsme doma je členitá, hladivá i trnitá, plná tajemství i útěchy, dojemná i plná energie, objevující a pátrající, a zároveň hledající cestu k jistotě, která se stále vzpouzí a odtéká podzemní řekou bůhvíkam. Vezměte tedy helmy a svítilny a vydejte se na koncert. Třeba tam dole něco objevíte nebo se odtamtud dostanete ven.“

Hostem většiny turné bude francouzská skupina Stanley Kubi, jejichž  texty písní tvoří dialogové listiny z filmů Stanleyho Kubricka, vyřvávané charizmatickým zpěvákem Macariem, pod pódiem se rozdává whisky v kelímcích a vše je zdánlivě chaotické. Ale je to chaos organizovaný a zaštítěný vynikající výkony jednotlivých hudebníků i nápaditými aranžemi. Hostem "na zapřenou" bude MLD (MONSIEUR LE DIRECTEUR), překvapení z Francie, které by se Vám rádo představilo samo. Prozatím se skrývá v přítmí jeskyně.

Na brněnském koncertu 6.5. nahradí francouzské hosty jiný zahraniční host – skupina KBB z Japonska, se kterou se Už jsme doma potkali na česko-japonském festivalu v Tokiu v prosinci 2008 (viz www.musicontheroad.cz). KBB je instrumentální hudba postavená na houslových melodiích s těkavým, přesto dravým, rytmickým spodkem,  nezvyklými postupy, náznaky slovanských melodií (!), přitom však výrazně japonskou instrumentací.. S českými skupinami je pojí zastřešující vydavatelství Poseidon - kde vychází v Japonsku např. UŽ JSME DOMA. Sami sebe označují jako progressive rock.

ZESKLEPA SOUND

RastaFidli

Začátky jeho djského počínání sahají již do útlého mládí, první basovou linku vybrnkával na matčinu pupeční šňůru. V jeho setících se míchají spousty notoricky známých a zábavných bookletů s nestandardně zábavnými breakbeatovými vypalováky. S jeho nejlepším mix číslem se můžete setkat cca po litru rumu, kdy se z „osoby“ RastaFidliho stává pouhopouhá mixovací ruka… a to levá.

Sulthan

aneb mixující svatý muž…zahrál si mimojité vedle jmen jako pixie, helmut, x-morph, Philip tbc atd…, což se povětšinou dozvídá až druhý den po akci.  Jeho energické pojetí raggajunglu ve spojení se zaručenými hity tohoto žánru doplňují zbylou dvojici partaje  Zesklepa soundu. Přimíchá-li se do jeho setu Poprskh, tvoří tento prvek velice výbušnou směs.  

Poprskh

Alkoholový mág a genius přes rychlé mixy, který svou náloží tech stepu odpálil nejeden systém. Zvláštní znamení : šílené taneční kreace až akrobatické kousky za mixážním pultem, vykousané plomby party peoples a prázdné flašky od rumu pod gramofony. S této tradice bohužel vyplívá, že dj Poprskh zvládne pouze jedno vystoupení za víkend.

Faust

S původně chill-outového dje se díky svému opravdu divokému dospívání stala mohutná tekková tečka, spíše vykřičník, za vystoupeními výše uvedených djů. Zajímavostí je vyhlášení pravidelné soutěže O pozorného posluchače. Ve Faustových setech se totiž vždy skrývají léty prověřené hity od skupin jako např. Doors, Beatles, Fatboy Slim, Luděk Sobota, nebo Eva Urbanová. Háček je v tom, že u žádné z písní neklesne rychlost pod 180 bpm.

Zesklepa soundsystem

Výše popsaní krásní mladí lidé tvoří páteř uskupení Zesklepa soundsystemu. Díky své lásce k hudbě se před pár lety rozhodli otevřít hudební klub ve Vyškově (www.pinocchioclub.com), kde jsou provozními, majiteli a residentními dji v jednom. Ve snaze o hudební osvětu brázdí tato parta českou republiku bez nároku na honorář.  Počátky jejich snahy sahají do roku 2003.

Minimalová víla Klika oslaví tři roky!

Tak jako si vyskakuje galánka z plakátu, tak i tak bychom si mohli povyskočit my. Za tři roky nám naše vysněná víla dělá jenom samou radost! No posuďte, v říjnu sfoukneme nejenom tři svíčky, ale odfajfkujeme třicátý první díl, tedy nakrojíme čtvrtou desítku! To už je myslím slušná porce dávky, co říkáte? A pevně věříme, že ve stejném elánu bude pokračovat i nadále. Není důvod pochybovat. Energie a radosti z vykonané práce má na rozdávání. V letošním létě znovu potvrdila svou sílu a přitažlivost.

Ačkoli se naše víla neřadí mezi bohatší leskuplné večírky, ale spíše jednoduše skromné, kvalitou nikdy nešetřila. Hosty si vybírá se zřetelem na jejich potenciál hudební i osobností. Vždy ji jde především o kombinaci báječné muziky a veselé zábavy s přátelskými lidmi. A v případě oslavy narozenin tomu ani nemůže být jinak, to je jasné.

Na pátek 10.10.08 si do působivého prostoru klubu Bastion35 v Jaroměři pozvala své Varšavské přátele ze spřízněného projektu Mix2ra – Blacklighta s Tomigramem. Kluci se tu premiérově představili před prázdninami a úsměv na tváři vyčarovali celému klubu. Bylo jasné, že na narozeninách nemohou chybět. Dalším gratulantem je legenda a průkopník české techno-minimalové scény a vůbec veškeré výborné elektroniky – Aleph aka Kaisersoze. I na něj se moc těšíme. No a radost v řadě gratulantů nám dělá i další host, výborný dj, svérázný bavič a ikona plzeňské scény – Molczik.

Subsist s Alou, jakožto pyšní rodičové malé vílky Kliky samozřejmě nebudou chybět a o čistý průběh oslav a audio-vizuality prostoru se budou starat.

Drobný příspěvek šedesáti-devíti zlaťáků do kasičky od vás rádi přijmeme po příchodu, ale pospěšte si, protože po 22h to už bude o třicet zlaťáků víc – však uznejte, na oslavy není slušné pozdě chodit. To ovšem platí především pro mužské plemeno. Něžné pohlaví jsme se rozhodli potěšit oslavou bez příspěvku, avšak opět pouze do 22h – po té už budou podmínky stejné pro všechny. Přiznáváme, malý záměr v tom je – jistě budete souhlasit, že tam kde jsou holky, jsou i kluci:-) Vesmírný zákon nezměníme a ani nechceme:-) A abyste neřekli, ještě jedna malá drobnost, každý desátý návštěvník bude mít vstup na příští Kliku v Bastionu zdarma.

Těšíme se na Vás!

www.myspace.com/klikaboyz

Klika 29 – Poland Visit 24/5/08 @ Bastion 35 Jaroměř

Při nedávné návštěvě polské Wroclawy jsem měl možnost poznat tamější partičku, která stojí za minimalovými večírky Mix2Ra. Nejenom, že jsou to pohodoví chlapíci, ale k mé radosti předčili i mé očekávání po hudební stránce. Celý večírek se nesl ve rytmech velmi promyšleného minimalu –  hned po příchodu do klubu se za gramofony skvěle doplňovali Blacklight a Tommigram a korunu tomu nasadil Michale Phase, který naprosto suverénně předvedl, že i do minimalu se dá scratchovat hip-hopovým stylem! Vskutku nevídané, neslýchané.

Takže pokud nezatvrdnete někde jinde, v sobotu 24.5. si určitě najděte cestu do jaroměřského Bastionu 35. Vše výše uvedené ten večer zazní s ještě další porcí muziky navíc. Tím je samozřejmě myšleno vystoupení rezidentů, známých to snílků, Subsista a Aly. No a aby to nebylo jakože málo, tak neplánovaným doplňkem bude domácí břídil Metrio.

Čistý zvuk a ostrá světla jsou již (nad)standardem!

Viva Klika.

Lineup:

21.00 Metrio

22.00 Blacklight + Tomigram (PL)

00.30 Mihael Phase (PL)

02.00 Subsist + Ala (4 gramo)

<Klika crew>

 

Víkend se blíží a s ním další s řady warmupů, které připravili pořadatelé prvního letošního open air festivalu Meadow. Tentokrát se rozduní rytmy housu, tech-housu, elektra a minimalu v působivém prostoru Jaroměřského klubu Bastion. Warmup je uspořádán pod hlavičkou tamního rezidentního večírku Klika. Takže krom samotných proláklých rezidentů se můžete těšit na 4 vymakané hosty. Z českotřebovské crew CBS, která stojí za zmíněným festivalem, přijedou djs Luckie a Petr Eco, kteří odehrají pořádnou taneční nálož. Dalším hosetm je Letohraďák a hlavně z Infomagu dobře známý slušňák Newmi:-) Můžete těšit na live act, jaký byste od něj nečekali. Z ochutnávek mohu potvrdit, že na své produkci poctivě zapracoval. A v neposlední řadě nám přibyl do lineupu dj Mulli, který tímto posílil housovou stránku večera. Takže….v pátek na viděnou, na slyšenou!

21h Mulli

22h Luckie + Petr Eco (cbs)

01h Newmi live

02h Subsist + Ala (klikaři)

05h …tak jako vždycky :-)

Festival Meadow – 11 Warm upů !

Letos jsme pro Vás přichystali zahřívací Warm up párty. Ale pozor, půjde hned o 11 klubovek! Takže si poznamenejte do diáře:

Sobota 22/03 - Meadow warm up – Modrý Trpaslík Česká Třebová – Djs: Keshu, Vaczech, Jannis, Vaant

Pátek 28/03 - Meadow warm up  na D’n‘B conference – Žlutý pes Pardubice – Djs: Sayko, Soldik, Elwira, Expanteble, Jannis, Fdc crew, Mc Trchi

Sobota 29/03 – Meadow warm up – Phoenix Vysoké Mýto – Djs:  PetrEco, Luckie, Obtrik, Johne Mohre, Swesh Fresh

Sobota 05/04 – Meadow warm up – El Diablo Hradec Králové – Djs: Luckie, PetrEco, Swesh Fresh, Obtrik, Feel

Pátek 11/04 – Meadow warm up – Bristol Letohrad – Djs: Vaant, Vaczech, Jezour, Jannis

Pátek 11/04 – Meadow warm up na Klice – Bastion 35 Jaroměř – Djs: Subsist, Ala, PetrEco, Luckie, nEwmi live

Sobota 12/04 – Meadow warm up – Ponorka Pardubice – Djs: Luckie, PetrEco, Swesh Fresh, Obtrik, Feel

Středa 16/04 – Meadow warm up na Laminate – Žlutý pes Pardubice – Djs:  Vaczech, Vaant, Jannis

Sobota 19/04 – Meadow warm up – Sépie Tyniště nad Orlicí – Djs: PetrEco, Luckie, Peca, Wexter, Obtrick,

Sobota 26/04 - Meadow warm up – Gazela Svitavy – Djs: PetrEco, Luckie, The Pipe, BodA, Swesh Fresh

Sobota 26/04 – Meadow warm up – Rafanda Zábřeh na Moravě – Djs: Philip TBC, Mercur, Vaczech, Hanyss, Jannis, Davek

Bližší info najdete již brzy na www.gyglo.com/meadow

Program festivalu Meadow  a užitečné info

Meadow  9 open air

30/04/08 Louka za zimním stadionem, Choceň

Hudební styly: Jungle, techno, house, tekkno, minimal, electro, breakbeat

Pomalu ale jistě se blíží 30. duben a s ním také, kromě tradic pálení čarodějnic, konání open air festivalu Meadow.

HISTORIE

Kořeny open air festivalu MEADOW sahají do roku 2000, tudíž letos před sebou máme už devátý ročník! Festival si během posledních ročníků vybudoval mnoho pozitivních ohlasů u partypeople, ale také mezi vystupujícími Dji a producenty. Vzpomeňme na vystoupení Damona Vallera z Anglie, Daha s Gingerem, Bosse nebo na minimalovou lahůdku Dje Tibora. Mezi ty nezapomenutelné pak patří set Dje Tokyho.  Ano, vyčetli jsme jména ryze ze žánru techno, protože právě technem Meadow kdysi začínal. Později se přidal jungle floor a teprve vloni jste mohli na Meadow zaznamenat i house music, a tedy pódia tři.

Letos jsme svůj „level“ zase zvýšili a můžete se těšit hned na 4 pódia! A jakéže styly se zde objeví?

4 PÓDIA

Hlavní pódium půlkruhového tvaru, které vídáváme na kulturních akcích na náměstích obsadí Jungle-breakbeat. Vévodit mu bude rakušan Splinta – dj, producent a spoluzakladatel populární vídeňské crew Statistic echo v jedné osobě, rezident klubu Couchuc (je podepsaný také pod projektem Global Reverence společně se Zubcorem). Dj Rido, který se dingu věnuje už od roku 96 je především úspěšným producentem (Ragga Man, Wanna Be, vydával např. i u EZ Rollers!) a je také absolventem australské školy oboru zvukové technologie. Dále hrají: pardubický dj Vaant a litomyšlský Side 9000 (Drinken sailor), kteří stage doplní kromě dingu také svými hlasy coby Mc’s, brněnský dj Mercur (bassinfection crew), pardubický Keshu (fdc.cz) a rezidenti akce, pánové z Cosmic beats system - za Českou Třebovou  dj Jannis a za Svitavy Vazech.

Párty stan (10x12m) obsadí žánr techno-minimal. Tady se můžete těšit na hlavní ikonu českého techna, (ex)spolupořadatele festivalu Svojšice, zakladatele labelu Fylo, dj od roku 95, který mimo jiné namixoval  kompilaci Techno energy 9. Je to nikdo jiný než dj Agent.  Jako další se představí místní ikona dj Subsist, který si velmi pomalu, ale velmi jistě vydobývá právoplatné postavení krále českého minimalu. V našem kraji proslul především pořádáním klubovek s názvem Klika. Dále hrají: pardubický 3Level, týništský dj Peca, dj Tochy za Svitavy a minimalový Ala (Klika) z Jaroměře.

Druhý párty stan stejných rozměrů obsadí žánr house-electro, kde se v hlavní roli představí nejznámější a nejkontroverznější český dj, bůh a parchant v jedné osobě, podle několika časopisů a hned několik let po sobě dj roku, člen kapely Significant other, Dj Tráva – namixoval pro časopis Xmag (Tripmag) hned několik kompilací,  rezident Roxy (96-02) atd. atd.  Dále hrají: Swesh Fresh z Vysokého Mýta, svitavský The Pipe, o trochu breaku se postará ústecký dj Davek a konečně rezidenti z CBS, českotřebovští djs Petr Eco a Luckie. Nesmíme zapomenout dodat, že tuto stage doplní hrou na konga Luďa Kovařík

Třetí squat stan budou okupovat systémy, a hned tři. Za ústeckou Re.sound crew to budou Z_by_nekk, Jimmi, Krtekk, Lalowski, za týnišťský Spratek sound system pánové Maylosh a Jezus, a za pardubický Drtek sound system přijede Roz-hlas. 

ZÁZEMÍ

Tak to byly vyčerpávající informace k pódiím a teď něco málo o zázemí:

Jak je zvykem, festival se odehrává na louce za zimním stadionem v Chocni, v krásném prostředí obklopeným stromy a řekou.

Vloni jsme zaexperimentovali a obehnali areál plotem, což byla chyba, kterou uznáváme, protože Meadow znamená v překladu louka a loukou (bez hranic) by měla zůstat, takže ještě jednou - LETOS  ŽÁDNÉ PLOTY !!!

Samozřejmostí bude dlouhý a prostorný bar s pitím a nějakým tím dlabencem, dále pokud vše půjde hladce také zastřešené sezení, nebudou chybět  fotbálky, bude vytvořeno stanové městečko a co by to bylo za čarodějnice kdyby chyběla velká vatra ne opékačku!

Pokud máte obavy, že tam budete sami, tak vězte, že průměrná návštěvnost za čtyři roky zpět činila cca 1300 lidí, přičemž na té nejobjemnější  bylo cca 1800 návštěvníků!

START/ VSTUPNÉ

Open:18.00

Start: 19.00

Vstup: 100 Kč do 21. hod.

          150 Kč po 21. hod.

POZOR!!!

V případě nepřízně počasí se akce přesouvá do klubu Roxet ve Skořenicích u Chocně. O případném přesunu budeme informovat asi 36 hodin před konáním akce, takže rozhodně čekujte stránky www.gyglo.com/meadow  (oficiální festivalový web) !!!

Za pořadatele

Cosmic beats system / www.cbs.bloguje.cz

Rozhovor s Portablem před vystoupením na Klice

Vzhledem k masivnímu množství a pokulhávající kvalitě současné hudební produkce patří Alan Abraham k těm, kteří právem koketují s označením originální tvorba. Při poslechu jeho prací jste dokola ujišťování, že tento drobný Jihoafričan má velký talent. A přestože není příliš velký výřečník, pár vět jsme z něj dostali.  

Před pěti lety jsi byl jedním z prvních cizinců, kteří u nás a na Slovensku představili taneční podobu minimal music. Co se u Portabla od té doby změnilo?

Myslím, že nejzásadnější změna je, že žiji blíže Slunci, v Portugalském Lisabonu. Miluji to tu! Navíc mé dready jsou fuč…

Jak bys popsal svůj aktuální zvuk a čím vybočuje ze současné globální minimalové horečky?

Především tím, že nedělám minimal jako takový, ale můj zvuk je house s prvky chicaga a to byl již v době, než minimal podlehl této horečce, která je díkybohu pryč a my se můžeme znovu vrátit k jádru deep deep housu!

Máš nějaký přirozený vztah ke Karlheinz Stockhausen (R.I.P.) nebo ranným minimalistům jako Steve Reich nebo Phillip Glass?

Znám jejich tvorbu a mohu říci, že jsem jimi byl skutečně ovlivněn.

Nedávno jsem četl, že „hon za lepšími a vyššími kompresemi a čistějšími tóny“ v moderní muzice má neblahý dopad na celé spektrum frekvencí, které dále už nemají tak pozitivní vliv na mozek, jak by mohli mít. Co si o tom, jako skladatel, myslíš?

Osobně zpracovávám nízké kmitočty, jako bubny a jiné africké nástroje, v tak malé kompresy, že vůbec jestli…

Odkud bereš inspiraci pro svou kreativitu?

V tomto se považuji za šťastlivce, jelikož jsem schopen komponovat muziku z přirozených zdrojů inspirace, díky prostředí, v kterém žiji, kam patří celá planeta a vesmír.  

Jsi rodilý Jihoafričan. Je možné v tvé tvorbě rozpoznat vlivy africké muziky?

Ano, naprosto. Celý můj zvuk stojí na afrických základech, ať už jde o perkuse nebo podvědomé rytmy.

Jaký byl pro tebe rok 2007 a co očekáváš od nového roku?

Nejvýznamnější událostí loňského roku bylo pro mě vydání nového alba na mém labelu Südelectronic. V tomto roce mě čeká release na labelu Perlon a vystoupení na Sónaru, takže myslím, že vše nabralo správný směr…

                       

                                                                                                        Ptal se: Pavel Čejka

Na Klice vystoupí famózní Jihoafričan PORTABLE!

Když jsem před pěti lety poprvé slyšel Jihoafričana Alana Abrahama aka Portabla na Orion Hall, byl jsem naprosto ohromen! Tak osobitě podaný a neuvěřitelně energický minimal techno live act, plný perkusí a mikroskopicky psychedelických pasáží, jsem dosud neslyšel. Jeho produkce mě okouzlila natolik, že to byla jen otázka času a odhodlání, abys se pro něj stala dalším útočištěm legendární orlicko-ústecká noc Xprnc. Atmosféra tehda panovala neuvěřitelná. Všichni přítomní dávali naplno najevo své překvapení a nadšení z toho, co se linulo z beden. Ovšem jak již bylo výše zmíněno, od té doby uplynulo hodně vody a spousta věcí se změnila. K zimnímu spánku se odebrala nejen Xprnc, ale i Orion Hall. Vývoj minimal však neusnul a naopak získal na síle! Což jednoduše můžeme označit jako vývoj, který byl mnohými zvěstován. Je ovšem velkým paradoxem, že zrovna nedávno Orion Hall i Xprnc ohlásili, že spánku už bylo dost a na podzim by mohli vylézt ze svých kutlochů a současně s tím se k nám 29.3. vrací (po pěti letech) i Portable na vymakaný večírek Klika do klubu Bastion No35 v Jaroměři. Velmi milé, co říkáte?!

Přestože úvodem bylo řečeno to nejpodstatnější, mohl by někdo zapochybovat, zda-li právě Portable za ty roky zcela nezměnil svůj sound a neposunul se do roviny těžkého experimentu. Mohu Vás ubezpečit, že ne! Přesvědčit se o tom můžete lehce na jeho webu www.myspace.com/bodycodemusic a důkazem budíš i jeho pravidelné návštěvy Japonska. Dodnes vzpomínám, jak na skromnou Xprnc přiletěl Alan právě z Japonska. Svět je malý:-)

Avšak Alan nebude jediným významným hostem a tak trochu i narozeninovým dárkem březnové Kliky. Ze Slovenska k nám po čase opět zavítají dobře známí Milkshake - Milosh & Skank z tamější minimalové crew Leporelo (www.leporelo.sk) a rezidenti vyhlášeného bratislavského Subclubu a z Chomutova nadějný producent a dj Pan Tep (www.myspace.com/tepeto), nebojíce na Vás pustit nejenom typický minimal sound, ale i kdejaký dark experiment.

Myslím si, že je na co se těšit!

Zbytek line-upu už jen z rychlíku – residenti Subsist a Ala budou tam, kde mají být a MetrioJazzquckem s nimi:-)

Vstupné na místě za 100,- do 22:00 hod a 130,- po 22:00 hod. Předprodej za lidových 80 kaček můžete pořídit v prodejně hudebních nosičů a knih IW TONE (Irena Weiszová), Nám. ČSA 33, Jaroměř (email: iw-tone@quick.cz; mobil: 774190452).

Tradiční Klika dekorace doplněné o další obrazy budou zdobit i tentokrát útroby Bastionu.

No a zvuk si prostě musíte přijet poslechnout! Fouká jak to blázen:-)

Takže zbývá už jen doplnit line-up:

20:00 Pan Tep                                

21:30 Ala

23:00 Milkshake

02:00 Portable

03:00 Subsist

04:30 Metrio & Jazzquick

07:00 end

 

Své čtvrtstoletí oslaví KLIKA v klubu Bastion35 Jaroměř

Blíží se jaro a březen je jejím prvním měsícem, který v nás vyvolává asociace s teplými dny a zelení všude kolem nás. Tím stoupá i naše energie a chuť pro naše aktivity. Klika budíš toho důkazem, jelikož v březnu se v klubu Bastion otočí hned dvakrát. Prvním termínem je 7.3. a druhým 29.3. Zváni jste samozřejmě na obě tyto akce, bližší info prozatím zmíníme k prvnímu termínu.

Již několikrát odložený booking se konečně zdařil. Click Joe, guru známe a progresivní klubovky Magion,  piluje svůj pohled na DJský přednes od roku 2001. Do setů zapracovává veškeré spektrum hudby, která mu přirostla k srdci, od detroit- a minimaltechna, přes deephouse, funky, nujazz, brokenbeats až po jemnou elektroniku. Mezi jeho oblíbené labely patří Sonar Kollektiv, Playhouse, Innervisions, Third Ear ad. Kromě hraní po českých klubech a festivalech píše o hudbě pro časopis XMAG a server nubreed.cz.

<br>

Druzí hosté jsou hned dva. Carl Exe je dvoučlenný projekt vznikl spojením klasického djingu a hrou na živý elektronický nástroj (Roland MC 909) doplněný o efekty, mikrofon, mašinky a nástroje všeho druhu! Jejich vystoupení jsou plné pestrobarevných zvukových koláží a nečekaných situací, které nenechají nikoho v klidu:). Jelikož téměř vždy improvizují, vznikají tak přímo na podiu neopakovatelné fůze zvuků, beatů, melodií a nálad. Pokud chcete zažít a slyšet na tanečním parketě něco netradičního, tak je právě pro Vás tato dvojka tím pravým ořechovým! Lets´s go to the dance.exe 

Zbytek line-upu jsou rezidenti Ala a Subsist a „místňáci“ Jazzquick a talentovaný Metrio. Parádní klub Bastion35 Jaroměř, jeho špičkový sound systém a tradiční Klika dekorace snad není potřeba sáhodlouze popisovat. Vstup za lidovku – 50 zlaťáků.

Lineup:

21.00 Metrio

22.30 Click Joe

00.00 Ala

01.30 Subsist

03.00 Carl Exe

05.00 Jazzquick

FUTURE FUNK, akce podporující taneční scénu, která se nebude zaměřovat na jeden hudební styl. Pokusíme se vám představit široké spektrum elektronické hudby všech směrů od djs přes live projekty až po vystoupení kapel. První díl FUTURE FUNK obsazen djs kteří už za sebou mají spousty setu na různých akcích. Djs - Metrio rezident klubu Bastion35 se představí ve svém minimalovém setu.  Ala super star akcí s názvem Klika, naservíruje vám minimaltechno v jedinečném podaní.  Moon, webmaster  MOONPROJECTS.cz zahraje elektrominimal set, přiveze sebou hosta dj Samba.  JazzQuick aka Hugo Strike rezident klubu Bastion35(Future Funk) vás zahrne elektrominimaltech tóny.  Sweshfresh rostočí desky v rytmu drum´n´base. Přijďte se povyrazit do jedinečného klubu BASTION 35, kde zažijete nejlepší klubovou atmosféru.              

JQ

KLIKA oslaví Silvestr v klubu Bastion Jaroměř

 

Má smysl k Silvestru psát nějaké vele-ódy, když stejně všichni vědí, že to bude zaručená kalba na všech frontách?! Spíše ne. Ale jistě mi dáte za pravdu, že není kalba jako kalba. Rozvedu. Někteří ctí svátky, jako je právě datum 31.12., natolik, že je nehodlají trávit jinak, než u sudu či slivovičky s přáteli doma, na chlubě či v garáži. To je jedna banda. Druzí, neponaučitelní nonstop pařiči, hledají kdejakou záminku, aby mohli vyrazit na party a cinknout si skleničkou více než dvacetkrát a objímat známé i méně známé jedince, jež přišli společně oslavit příchod Nového roku. No a my se takovým „individuím“ rozhodli dát prostor a na kuráž jim k tomu hrát! A teď vážně:-) Všichni jste srdečně zváni na oslavu příchodu roku 2008 do klubu Bastion v Jaroměři. Jedná se o první Silvestr znovuotevřeného klubíku a je nám velkým potěšením, že hudebně dostal prostor právě koncept party Klika.

 

A teď už jen stručně seč detailně:

Datum si vyberte sami, nám je to šumák, hlavně se společně dohodněte, ať to není na etapy:-)

K poslechu i tanci zahrají djs: místní Ala ve společné 4 gramo crazy setu s dalším místňákem Jazzquickem, Škaredý ze severu, letohradský Subsist, přespolní drahanský Carl King, trutnovský Lajka a další místňáci Metrio a Oso.

Klíček v zámku pevnosti se objeví v 18h a první vibrace pocítíte od hodiny 19.

Vstup si ještě můžete rozmyslet. Buď 2 stovečky v předprodeji (více info na www.bastion35.wbs.cz) nebo dvě a půl stovečky přímo na bráně. Abyste si nemysleli, jací jsme vydřiduši, vstupné zahrnuje bublinky na přípitek, občerstvení a půlnoční ohňostroj od našich předních firestarterů plus sexy kočky na pódiu.

Gulervoucí zvuk a krásná výzdoba jsou na Klice již samozřejmostí!

 

Těšíme se na Vás!

Klika crew

Švihadlo vystoupí v Bastionu 

Jaroměřský klub Bastion 35 dnes večer hostí jedničku českého reggae

Jaroměř - V reggae stejně jako v kterémkoliv nesmrtelném žánru platí, že aby znělo dobře - to jest maximálně pohodově a s patřičnou lehkostí a nadhledem - musí se to umět a hlavně cítit. Na české hudební scéně to už řadu let dokazuje kapela Švihadlo. Loňský držitel ocenění Akademie populární hudby ve své kategorii za desku Oči otevřený vystoupí dnes v 21 hodin v jaroměřském klubu Bastion 35.

Historie Švihadla sahá do první půle osmdesátých let minulého století, kdy se v jedné mladoboleslavské garáži sešla okolo kytaristy a zpěváka Petra Šturma - dodnes hlavního autora Švihadla - parta muzikantů ovlivněná punkem a tehdejší „novou vlnou“. Od roku 1987 začíná kapela vystupovat pod jménem Švihadlo, zkouší první demonahrávky a hlavně vznikají první hity Zahákni se do mě, nebo bude po mně, Čau babi, Vlka samotářka, Ona nemá rozum...

Zásadním přelomem v životě kapely bylo setkání s rodilým Jamajčanem Vincentem Richardsem, který začal se Švihadlem zpívat v devětaosmdesátém, a příchod bývalého člena Máma Bubo či Babaletu kytaristy Jiřího Charypara. Česká reggae scéna dostala rázem novou akvizici. „Švihadlo se drží klasického pojetí reggae jako přirozeně houpavého, hudebně relativně jednoduchého, melodického stylu. Nic na tom nemění ani moderní elektronické zvuky. Základem stále zůstávají opravdové, logicky vystavěné písničky,“ shodovali se tehdy hudební kritici. 

I když texty Švihadla (pod většinou z nich je podepsán frontman Petr Šturma, anglická část je dílem Vincenta Richardse) nejsou zdaleka vždy tak veselé a bezstarostné jako hudba, osmičlenná kapela dokáže roztančit nejen kluby, ale i desetitisícové návštěvy letních festivalů.

Návštěvníci jaroměřského Bastionu se mohou těšit na průřez repertoárem kapely, samozřejmě zazní hity ze zmíněného alba Oči otevřený a dojde i na některé novinky. Švihadlo totiž dříve, než se začnou zaobírat novou deskou, čerstvý repertoár pilují na koncertech. „Ani starší pecky však nehrajeme stejně, vždyť za dobu našeho trvání už kapelou prošlo také několik muzikantů. Rádi obměňujeme aranže a některým našim songům se snažíme dát modernější podobu,“ řekl manažer kapely Martin Červinka. Koncert Švihadla v Bastionu 35 začíná v 21 hodin. Klub se návštěvníkům tradičně otevírá o dvě hodiny dříve. Pokud si zájemci nepořídili v předprodeji zlevněné vstupné, na místě zaplatí 150 korun.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)
Autor: JAN HRUDKA
Hrají Plzeňáci. Znouzecnost

V jaroměřském klubu Bastion 35 dnes večer vystoupí oblíbení punkoví hitmakeři

Jaroměř - Bylo nebylo, ale spíš bylo, než nebylo, říká Jan Werich ve slavné Jasného satiře Až přijde kocour. Proto na jedné plzeňské ulici v roce 1979 mohl zaznít i tento dialog mezi čtyřmi deváťáky: „Založíme kapelu! A já budu sólák!“ -„Vždyť ani nevíš, jak se ladí! Natož abys znal akordy.“ - „To je jedno, ale mám doma kytáru!“ Tak nějak vznikla kapela Znouzecnost, kterou dnes večer uslyší jaroměřský klub Bastion 35.
Vtip? Legenda? Kdoví. Každopádně si kapela Znouzecnost po téměř třech desítkách let hraní vydobyla na tuzemské rockové scéně nezadatelné postavení. Pomohla jí k tomu schopnost napsat punkovou písničku, ale i popovou nebo folkovou baladu.
První nahrávku si Plzeňáci pořídili v roce 1984 ještě pod názvem Zastávka Mileč. O tři roky později už přišlo album Vítejte v blázinci, hraje vám Znouzectnost, která přinesla do českého punku svěží vítr potřebné dravovosti.
Tvrdou punkovou éru má plzeňské trio - občas doplněné o některý z dechových nástrojů - sice už dávno za sebou, ale jejich styl ani po letech neztratil nic na osobité dravosti, ale především hravosti a poťouchlosti. „Chceme ukázat, že umíme i něco jiného než jen punk. Ten jsme ostatně neuměli nikdy,“ usmívá se bubeník Caine, který se vedle Znouzecnosti v posledních letech představil i svými sólovými projekty.
Sama kapela se naposled připomenula svým fanouškům cédéčkem Ad astra, z něhož se k předchozím hitům kapely už připojily písničky Hrdinská, Mašina, Časy zlý či Austrálie. Posluchači se však zcela jistě dočkají i dalších chytlavých skladeb, jako třeba Hořlavé písničky či Balady o duhové kuličce z alba Folcore nebo písní Tvrdí kluci nepláčou! ze zřejmě doposud nejúspěšnější desky skupiny Koncert Znouzecnosti začíná v 21 hodin. Klub však bude otevřen již o sedmé večer. Vstupné činí 90 korun. Zájemci najdou Bastion 35 v bývalém areálu ČSAD v Korunních hradbách v Jaroměři-Josefově, přístup je zleva od řeky Labe. Zítra čeká návštěvníky klubu večírek se skupinou Doors. Promítat se budou videoklipy, DVD a hrát písničky z diskografie kapely spojené se jménem zpěváka Jima Morrisona. „O víkendu také zahajujeme předprodej na koncert skupiny Švihadlo,“ uvedla klubová produkce. Známá reggae kapela se v Bastionu představí v pátek 23. listopadu.

Bastion uvádí hip hopový mejdan

JAROMĚŘ

Příznivci hip hopu se dnes mohou vyravit do klubu Bastion 35 v Jaroměři. Čeká je kapela Prago Union, která v klubu představí zejména písně z alba H. D. P. (Hrubý Domácí Produkt). Vystoupení pražských rapperů, kteří nechyběli na letošním Hip Hop Kempu v Hradci Králové, začíná v 21 hodin. Klub však bude otevřen už o dvě hodiny dříve. Vstupné činí 120 korun.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)

Klika
 
Země se točí a mi s ní. Čas běží a ať chceš nebo ne, jemu neunikneš. A proto není divu, že se zas rok překulil jak hovnivál s jeho kuličkou a 19.10. nás čeká druhé výročí projektu Klika. Tato zaběhlá klubovka snad již nepotřebuje sáhodlouhý komentář, jak to vlastně bylo a nebylo. Důležité je, že tu s námi stále je a po festivalovém létě, kde měla několik významných příležitostí se představit, je silnější a perspektivnější. O tom není pochyb! Na své druhé narozeniny se těší a hodlá si je náležitě užít. 

 Polsko máme sice za kopcem, ale kdo z Vás vlastně ví, jak to tam frčí? Přiznám se, že ani já nebyl příliš v obraze do chvíle, než jsem začal dojednávat booking jedné z nejvýraznějších ikon tamější minimalové komunity, jimž je Mike P. Pokud jste zběhlí v polštině, doporučuji Vám shlédnout domovské stránky agentury Easybooking (www.easybooking.pl), jejímž členem Mike je. Jistě si rychle uděláte obrázek, že sousedé jsou velmi aktivní. A pro bližší seznámení s Varšavským Mikem P Vám doporučuji shlédnout jeho Myspace (www.myspace.com/mi_ke_p), kde se mimo jiné můžete utvrdit, že jako dj je skutečně žádaný.  

 Druhým hostem nemalého formátu je náš český live act Elektrabel. Z každého Tomášova vystoupení je znát, že na sobě skutečně maká. Na letním festivale Roots of Sound předvedl tak výtečný minimalový sound, že to byla jen otázka termínu, kdy budeme moci Tomáše pozvat. A je to tu. Je mistrem ve svém oboru a na narozeninách Kliky nemůže chybět.

 Českotřebovský dj Luckie může být pro někoho v line-upu možná překvapením, nicméně Klika vždy byla a je o trochu širších mantinelech, než celovečerní minimal. Tudíž i deep či tech house je tomuto projektu blízký, pokud jej někdo umí podat právě tak, jako zmíněný Luckie.

 Oficiální mluvčí oslavenkyně Subsist (www.myspace.com/djsubsist) a Ala nebudou samozřejmě chybět J

 Nově rekonstruovaný jaroměřský klub Bastion (www.bastion35.wbs.cz) nám udělal vážně radost! Interiér klubu dostál výrazných změn. Klika si jej navíc ještě hodí do svého tradičního dekorativního hávu, přiveze dokonalý zvuk z letohradské dílny Mike Sound a dílo bude dokonáno.

 Lineup

 2100 Luckie

2230 Ala

0000 Elektrabel live

0100 Mike P (poland)

0230 Subsist

0400 Nekonečný příběh:-)

 Vstupné na tento parádní večírek činí 69 korunek od 19h. Ovšem nikde se příliš dlouho neotálejte, protože od 22h to už bude za 89 kaček.

Těšíme se na Vás!

Klika crew

Klub Bastion hlásí návrat

Hudební klub v historickém areálu josefovské pevnosti dnes večer otevře kapela Už jsme doma

Jaroměř - Mezi hudební kluby v kraji ohlásil návrat Bastion 35 v Jaroměři Josefově. Po několikaměsíční přestávce ho dnes otevře vystoupení alternativního souboru Už jsme doma. Koncert kapely Miroslava Wanka, který nedávno tradiční sestavu kytary, kláves a bicích rozšířil o trumpetu Adama Tomáška, začíná v 21 hodin.

Nenechte si ujít

Prostory klubu se návštěvníkům otevřou o dvě hodiny dříve. „Už jsme doma je naší srdeční záležitostí a víme, že kapelu obdivuje i spousta dalších Jaroměřáků. Proto jsme pro otevření klubu zvolili právě ji,“ říká Vladimír Matys, který má v Bastionu na starost zejména programovou náplň. V ní chce návštěvníkům nabídnout co nejširší žánrové spektrum.

„Chtěli bychom střídat všechny hudební žánry. V polovině září tu vystoupí Phil Shöenfelt a do konce roku se posluchači mohou těšit třeba na Southpaw, Švihadlo či na Sto zvířat. Vyzkoušíme i diskotéky,“ uvádí Matys.

Bastion 35 vznikl před čtyřmi lety z někdejší kulturní místnosti, kterou využíval bývalý podnik ČSAD. Když prostory opustil, připadly městu a to je pronajalo pro zřízení hudebního klubu. V zařízení se střídaly zejména místní a regionální kapely, často tu znělo techno. „To bychom chtěli asi jednou do měsíce zachovat, ale víckrát ne. Lidé by se pak na produkci tolik netěšili,“ míní Matys, který se klubu chopil se dvěma společníky poté, co ho opustil dřívější pronajímatel.

K muzice přibude i divadlo

„V Jaroměři podobná kulturní nabídka chybí, chtěli bychom zdejší pořady rozšířit i o divadlo. Ve spolupráci s místní pomocnou školou internátní budeme pořádat sobotní odpoledne pro děti,“ plánuje trojice provozovatelů klubu.

Klub se nachází v historickém areálu josefovské pevnosti. Odtud jeho název: Bastion 35 je označení fortifikačního útvaru novověkých pevností, kterou Josefov byl. Minulost bastionu připomínají fotografie na stěnách, jinak je klub vybaven zcela nově. Přibyl dlouhý barový pult, rozšířil se sál s pódiem. Vystupující v něm naleznou zázemí, jiná místnost klubu bude sloužit jako herna. „Avšak žádné výherní automaty!“ upozorňuje Matys. Zájemci by se tu například měli věnovat stolnímu fotbalu, šipkám a jiným zábavám. V budoucnu chtějí provozovatelé klub vybavit šatnou a prostorem pro přenocování. „Mohla by tu být i zkušebna pro kapely a v létě zahrádka, kde by pod širým nebem vystupovaly třeba country kapely. Plánujeme také pořízení projektoru pro promítání hudebních filmů a videoklipů. Chceme, aby klub šlapal a byl maximálně využíván,“ svěřuje se Matys.

Bastion 35 bude prozatím otevřen v pátek a v sobotu, rozšíření provozní doby bude podle provozovatelů klubu záležet na zájmu veřejnosti. „První měsíc bude takový zkušební, věříme, že se klub chytne a o pořady bude zájem,“ říká Matys. Bližší informace o programu v klubu najdou zájemci na internetové adrese www.bastion35.wbs.cz, kde je také orientační plánek, jak do klubu nalézt cestu.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - východní Čechy (hradec králové)

Autor: JAN HRUDKA

UŽ JSME DOMA: 1.září 2007                

Hudba UJD je již od jejich počátků punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce, využívající plné šíře dynamické škály nástrojů. Živá vystoupení navíc oplývají nespoutanou energií.

Nejen díky úspěchům na domácí scéně pronikli UJD  po roce 1989 do evropských  klubů  a  vzápětí i na severoamerický kontinent. V USA a Kanadě odehráli již stovky koncertů (letošní turné by mělo proběhnout na přelomu října a listopadu), díky nimž jsou tam dnes rozhodně nejznámější českou kapelou.  V říjnu 2003 koncertní turné po Japonsku (připravuje se též na letošní rok).

Reprezentovali Českou republiku na řadě prestižních zahraničních festivalů.

Fanoušky  mají díky prodeji svých desek v nezávislých distribučních sítích prakticky po celém světě. Účastí na festivalu South By SouthWest v Austinu (Texas) si vysloužili také pozornost prestižních hudebních periodik, jakými jsou Option nebo Rolling Stone.

Jsou pověstni maximálním nasazením, hudebním drajvem i originální tvorbou. V říjnu 2005 Už jsme doma oslavili 20 let koncertem ve vyprodaném divadle Archa v Praze (cca 1200 lidí). Záznam z podstatné části tohoto koncertu právě vyšel na CD, které nese název „20 letů“. 2 DVD s tímto koncertem a dalšími lahůdkami právě vyšlo!!!

Současná sestava:

Miroslav Wanek – zpěv, kytara, piano

Pepa Červinka – baskytara, zpěv

Adam Tomášek – trubka, zpěv

Tomáš Paleta – bicí nástroje

Martin Velíšek - štetce

 

SHOENFELT: 14.září 2007

Světoběžník Phil Shöenfelt učinil první hudební kroky na domácí půdě londýnských klubů. Jeho dobrodružné povaze, hledající stále nové podněty, však začal být londýnský píseček příliš těsný a vydává se proto na obhlídku neznámých teritorií za mořem. Nejdříve si to namířil kam jinam, než do New Yorku. Jeho výlet, původně plánovaný na čtrnáct dní, se však řízením osudu protáhl na pět let. Na Manhattanu Shöenfelt prožil slavnou postpunkovou vlnu. Založil zde skupinu Khmer Rouge, hrál na společných vystoupeních s The Fall, Sonic Youth, jamoval s Jimem Jarmouschem...
Po návratu do Londýna vystupoval sólově s Nickem Caveem & Bad Seeds. S Caveem jsou také jeho hlas a nynější tvorba nejčastěji srovnávány, i když v tvorbě Southern Cross je silně cítit také vlivy umělců jako Neil Young, Leonarda Cohena, ale i U2 nebo The Cure.
Phil byl požádán, aby napsal úvod k českému vydání Caveovi knihy " A uzřela oslice anděla" a Cave na oplátku připsal pochvalnou poznámku k Shöenfeltově knize "Feťácká láska" (Junkie Love). A právě "Junkie Love" byla v USA oceněna knižní cenou "2002 Fire Cracker Alternativ Award".
Před několika lety se Shöenfelt usadil v Praze, která mu učarovala svým kulturním kvasem a krásnými ženami. Založil zde kapelu Southern Cross, s níž pravidelně koncertuje v Čechách i v zahraničí. Se skupinou Southern Cross vydal již tři alba. "Blue Highway", "Dead Flowers For Alice" a "Ecstatic", které je podle jeho slov rockově přímočařejší a také tanečnější, než alba předchozí. Tato přímočarost se projevila také v rozhodnutí zjednodušit název skupiny a místo původního Phil Shöenfelt & Southern Cross začala kapela vystupovat pod stručným názvem SHOENFELT.
V roce 2005 vychází na německé značce Strangeways Records dvoj CD "DEEP HORIZON". Je to výběr toho nejlepšího z dosavadní Shoenfeltovy tvorby, mapující různá období.
V poslední době je možné Phila vidět a slyšet i v akustičtější poloze s jeho dlouholetým spoluhráčem, houslistou Pavlem Cinglem.

TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek